29
ژوئن

اصول صحیح نورپردازی غرفه های نمایشگاهی

نورپردازی غرفه های نمایشگاهی

نورپردازی فضای غرفه نمایشگاهی  : طراحی غرفه نمایشگاهی همواره از اصول و قواعد خاصی تبعیت می نماید. بخشی از این اصول و قواعد مربوط به مبحث نورپردازی می باشد. طراحی نورپردازی امروزه به عنوان یک رشته علمی مجزا در دانشگاه های معتبر طراحی تدریس می شود. آشنایی با این اصول می تواند نتایج بسیار موثرتری هنگام اجرای غرفه های نمایشگاهی به همراه داشته باشد. طرح و ساخت مان ساز در ادامه توضیح می دهد:

نورپردازی فضای غرفه نمایشگاهی

یک دانش تجربی نیست بلکه یک علم است که طراح غرفه نمایشگاهی بایستی بطور کامل با این اصول آشنا باشد. اما چگونه می توانی نورپردازی موثر را در غرفه آرایی بکار بندیم؟ به نکات ذیل دقت داشته باشید:

  • قانون نور بیشتر، نمایش بهتر ، همیشه مصداق ندارد. در طراحی نورپردازی غرفه نمایشگاهی باید نورپردازی غرفه نمایشگاهی دارای سلسله مراتب باشد. و در طراحی نورپردازی غرفه نمایشگاهی نبایست نور یکدست مورد استفاده قرار گیرد. بعضی فضاها تنها نیازمند نور عمومی متعادل هستند، برخی به نور زیاد احتیاج دارند. ایجاد سلسله مراتب در نورپردازی باعث جلب توجه به نقاط خاص می گردد.
  • نور عمومی غرفه نمایشگاهی را متعادل طراحی نمایید. در طراحی سازه های غرفه نمایشگاهی چنان عمل کنید که امکان نورپردازی یکدست در تمامی غرفه وجود داشته باشد.
  • تمرکز نورپردازی را بر روی محل هایی که برای نمایش کالا انتخاب می نمایید افزایش دهید.
  • نور زیاد در قسمت هایی که به VIP و یا CIP (مکان هایی که برای مذاکرات اختصاص داده شده اند) مناسب نیستند و برای مهمانان آزار دهنده می باشد.
  • در انتخاب رنگ سازه های غرفه نمایشگاهی دقت نمایید. استفاده از رنگ های روشن تاثیر نورپردازی را دو چندان می نماید.
  • استفاده از فام رنگ های غیر معمول برای نورپردازی (سبز، آبی، قرمز و …) را تنها به نورهای تزیینی اختصاص دهید. استفاده از این رنگ ها برای نورپردازی عمومی و موضعی در غرفه نمایشگاهی نتیجه عکس خواهند داشت.

 

طرح ساخت مان ساز

برخی از خدمات طرح و ساخت مان ساز عبارتند از : طراحی داخلی، غرفه نمایشگاهی، معماری، هدایای تبلیغاتی، استند فروشگاهی، طراحی صحنه و … بروی لینک ها می توانید کلیک کنید و اطلاعات مورد نظر کسب کنید و از نمونه کارها را دیدن کنید یا می توانید با شماره های 09123830113 ، 02188567329 و 02188567318 تماس بگیرید تا مشاورین ما به بهترین شکل شما را راهنمایی کنند.