13
فوریه

آیا انتخاب سالنامه به عنوان هدیه تبلیغاتی مناسب است؟

انتخاب سالنامه به عنوان هدیه تبلیغاتی؟

آیا انتخاب سالنامه به عنوان هدیه تبلیغاتی مناسب است؟ هدف از چاپ سالنامه چیست؟  خیل از شرکت ها با نزدیک شدن عید نوروز اقدام به چاپ سالنامه برای هدیه تبلیغاتی می کنند. در ادامه به بررسی چرا های سالنامه تبلیغاتی می پردازیم با مان ساز همراه باشید.

سالنامه تبلیغاتی

خیلی از شرکت ها و مجموعه ها بهمن و اسفند هر سال با این سوال اساسی مواجه می شوند که برای تبریک سال نو به مشتریان و همکارانمان چه گزینه ای مناسب تر است؟

طبیعتا به رسم سال های گذشته یکی از جدی ترین و مهمترین گزینه ها چاپ سررسید و تقویم (سالنامه تبلیغاتی) می باشد. می توان از بین مدل های فراوان موجود در بازار شامل رومیزی، دیواری و چاپی و … انتخاب نمود و در بازه چند روزه نیز سفارش خود را تحویل گرفت. به علاوه امکان چاپ و حک لوگو بر روی سالنامه نیز وجود دارد و می توان کاتالوگ چند صفحه ای از محصولات و خدمات در صفحات اول آن چاپ کرده تا مشتریان همیشه به یاد ما باشد! اما قبل از سفارش و انتخاب سالنامه پاسخ به چند نکته ضروری است.

هدف از چاپ سالنامه چیست؟

برای اینکه افراد زیادی نام شرکت ما را در دست دوستانشان ببینند و به نوعی تبلیغات مجموعه خود را انجام داده باشیم؟ برای اینکه به خودمان ببالیم که امسال فلان تعداد سالنامه و تقویم سفارش دادیم ؟ یا اینکه کارمندان عید امسال برای افراد فامیل تعریف کنند شرکت ما امسال …. سالنامه توزیع نمود؟ قطعا پاسخ تمامی سوالات خیر می باشد .

مهمترین دلیل سفارش سالنامه این است که در تمامی طول سال مشتریان به یاد ما باشند و در ذهن مشتری حک شویم. و سالنامه انتخاب مناسب تری است چون هزینه کمتری دارد و با توجه به بودجه خود تعداد بیشتری می توانیم سفارش بدهیم.

انتخاب سالنامه 2

سالنامه تبلیغاتی

مشتریان شما چه اقشاری هستند؟

مشتریانتان چه کسانی هستند؟ در تجارت خود با چه افرادی تعامل دارید؟ اگر با مدیران برجسته و سازمان های مهم دولتی و غیر دولتی در تعامل هستید که آن ها همه نوع تقویم و سالنامه دریافت می نمایند.

احتمال اینکه سررسید شما در دستان مدیران ارشد قرار بگیرد چند دهم درصد می باشد. اهدا سالنامه به کارمندان و نفرات دسته چندم سازمان های دیگر هم که فایده ای ندارد. شما می خواهید مهمترین افراد یک سازمان و خاص ترین مشتریان را جذب نمایید پس بهتر است برای تبریک، هدیه ای خاص و در شان برایشان در نظر بگیرید.

آیا هزینه ناخالص سالنامه را در برآورد مالی خود محاسبه نموده اید؟

سالنامه چند هزینه پنهان دارد: هزینه بسته بندی و توزیع. این هزینه ها اغلب از خود هزینه چاپ و سفارش بیشتر می شود. اگر سال های گذشته سفارش سالنامه داده اید حتمن خاطره ی اینکه چند کارتن در انباری شرکت دپو کرده باشید را دارید.

 

انتخاب سالنامه 1

سالنامه تبلیغاتی

کمتر بیشتر است. (Less is more)

جمله کمتر بیشتر است از میس وندروهه معمار مینیمالیست و مدرنیست می باشد. اینکه وی این جمله را با چه مفهوم فلسفی بیان کرده است شاید در این نوشته جای زیادی نداشته باشد اما شاید بتوان اینگونه برداشت کرد که هدایای تبلیغاتی کمتر ولی با کیفیت بالاتر و ماندگارتر.

شما می توانید بهترین همکاران و مهمترین مشتریان خود را انتخاب نموده و هدیه ویژه تری به آن ها بدهید. برای انتخاب هدیه تبلیغاتی می توانید مقاله آیا با کلیدی ترین نکات انتخاب هدیه تبلیغاتی نوروزی آشنایی دارید را مطالعه نمایید.