29
ژوئن

انواع غرفه نمایشگاهی از طراحی تا ساخت

غرفه های نمایشگاهی با توجه به پلان جانمایی چه نام هایی دارند؟

انواع غرفه نمایشگاهی : در فرهنگ ساخت غرفه نمایشگاهی، پلانی که از سوی برگزار کننده نمایشگاه به مشارکت کننده اختصاص می یابد، موقعیت غرفه نمایشگاهی را تعریف می نماید. افراد و مجموعه هایی که در زمینه طراحی غرفه های نمایشگاهی فعالیت می نمایند، قبل از شروع فرآیند طراحی غرفه نمایشگاهی بایستی با این پلان اختصاصی آشنا باشند. در ادامه طرح و ساخت مان ساز انواع چیدمان غرفه های نمایشگاهی را توضیح می دهد.

غرفه جزیره ای

به غرفه ای اطلاق می شود که اطراف آن در هیچ یک از وجه های غرفه نقطه اشتراکی با غرفه مجاور وجود ندارد و چهار ضلع پیرامونی غرفه را راهروی نمایشگاه تشکیل می دهد. غرفه جزیره ای با توجه به اینکه اطراف آن خالی است از لحاظ طراحی، طراح را آزادتر می گذارد و از لحاظ عملکردی برای مشارکت کننده قابلیت های بیشتری از لحاظ بصری و موقعیتی فراهم می آورد.

 

انواع غرفه نمایشگاهی

انواع غرفه نمایشگاهی

 غرفه سه بر باز

همانطور که از اسم پیداست، در این تیپ از غرفه ها سه طرف غرفه راهروی نمایشگاه قرار دارد و یک ضلع آن با غرفه مجاور مشترک می باشد. اگر پلان غرفه مستطیل شکل فرض شود، در صورتی که وجه بزرگتر با غرفه مجاور مشترک باشد، امکانات بیشتری را هنگام طراحی غرفه نمایشگاهی در اختیار طراح قرار می دهد.

 

انواع غرفه نمایشگاهی

انواع غرفه نمایشگاهی

 غرفه دو بر باز یا گوشه

این تیپ از پلان غرفه نمایشگاهی به غرفه هایی اطلاق می گردد که دو وجه آن با غرفه های دیگر مشترک است و دو وجه دیگر را راهرو تشکیل می دهد. لزوما تمامی غرفه های دو بر باز نتیجه تقسیم بندی یک غرفه جزیره ای بین چند مشارکت کننده نمی باشند و امکان دارد جا نمایی غرفه در کناره دیوار سالن نمایشگاه قرار گرفته باشد و تنها یک ضلع آن با غرفه مجاور مشترک باشد.

نوع دیگر غرفه های دو بر باز، (که کمتر این شکل پلان از سوی برگزار کننده نمایشگاه طراحی می گردد) به غرفه هایی اختصاص دارد که دو وجه رو به روی هم باز می باشد. و از دو سوی راهرو امکان بازدید وجود دارد.

 

انواع غرفه نمایشگاهی

انواع غرفه نمایشگاهی

 غرفه یک بر باز

این تیپ غرفه سازی بیشتر مختص غرفه های متراژ کوچک می باشد، که عمدتا در کناره دیوار سالن نمایشگاه جانمایی شده اند و تنها یک ضلع این غرفه ها باز می باشد. طراحی این غرفه ها در عین سادگی چالش خلاقیت بیشتر را به همراه دارد، چرا که هر آنچه یک طراح در توان دارد بایستی در نمای اصلی غرفه به بازدید کنندگان ارائه دهد.

  

انواع غرفه نمایشگاهی

انواع غرفه نمایشگاهی

غرفه ال (L)

تمامی غرفه های نمایشگاهی با پلان L در گوشه های سالن جا نمایی شده اند. این غرفه ها از ترکیب دو غرفه مستطیل شکل ایجاد شده اند که مهمترین چالش طراحی آن ها اختصاص پلان عملکردی مناسب می باشد.

انواع غرفه نمایشگاهی

انواع غرفه نمایشگاهی

 

 

طرح ساخت مان ساز

برخی از خدمات طرح و ساخت مان ساز عبارتند از : طراحی داخلی، غرفه نمایشگاهی، معماری، هدایای تبلیغاتی، استند فروشگاهی، طراحی صحنه و … بروی لینک ها می توانید کلیک کنید و اطلاعات مورد نظر کسب کنید و از نمونه کارها را دیدن کنید یا می توانید با شماره های 09123830113 ، 02188567329 و 02188567318 تماس بگیرید تا مشاورین ما به بهترین شکل شما را راهنمایی کنند.