01
آگوست

برج شانگهای شاهکار معماری عصر جدید

برج شانگهای شاهکار معماری عصر جدید

برج شانگهای: برج شانگهای با ارتفاع 631 متری، بلند ترین ساختمان در کشور چین و دومین آسمان‌خراش روی زمین لقب دارد. هدف از ساخت این برج غول پیکر، به تصویر کشیدن تاریخ و قدمت این شهر اما به شکلی مدرن می باشد. برای بررسی تکمیلی برج شانگهای چین، همراه مان ساز باشید.

برج شانگهای شاهکار معماری عصر جدید

برج شانگهای شاهکار معماری عصر جدید

مجری پروژه

در ابتدا یک شرکت آمریکایی مسئولیت این پروژه عظیم را بر عهده گرفت، اما در طول فرآیند طراحی و اجرای آن از نیرو های بومی چین بهره برد.
شکل برج کاملاً جذاب، ظریف و پویا است که با روش‌هایی خلاقانه، بینندگان را یاد معماری‌ های رنگارنگ و سرزنده این منطقه می‌اندازد. منطقه‌ای که همواره روی لبه تیغ معاملات بین‌المللی چین واقع شده است.

چالش های ساخت برج

از اولین چالش‌ هایی که تیم سازنده با آن روبرو شد، مقاوم‌سازی پی و خاک برج شانگهای بود، زیرا شانگهای منطقه‌ای با خاک غنی و حاصلخیز ارزیابی می شود. شرکت آمرکایی سازنده برای مقابله با باد های شدید شرقی، گروهی از زبده ترین معماران دنیا را به این پروژه عظیم فرا خواند.

ادغام فضای عمومی و خصوصی

جهت پاسخ گویی به اصلی‌ ترین نیاز کارفرمایان طرح، مبنی بر آمیختن فضاهای عمومی و خصوصی با یکدیگر، از نمای پوسته‌ ای دو جداره کمک گرفتند. پوسته بیرونی، مثلثی شکل و پوسته داخلی مدور می باشد، که در فضای موجود بین آن‌ها یک حیاط سرسبز تعبیه شده است.
نمای برج با عایق‌ بندی فضای داخلی ساختمان، احتیاج به سیستم‌ های گرمایشی و سرمایشی را به حداقل می رساند. نمای مارپیچی این ابرسازه تا نوک برج حدود ۱۲۰ درجه چرخش دارد. کاهش ۲۴ درصدی تنش ناشی از باد، و کاهش هزینه ساخت از مزایای این تغییر زاویه به شمار می رود.

برج شانگهای شاهکار معماری عصر جدید

برج شانگهای شاهکار معماری عصر جدید

نوآوری در معماری

در حال حاضر، این سازه بلند ترین ساختمان چین حساب می شود، اما چند پروژه در حال اجرا موجود است، که به زودی این رکورد را از برج شانگهای می ربایند. ولی بدون شک این حجم از نوآوری و ابتکار در معماری مدرن هیچ کدام از برج های دیگر، به اندازه برج شانگهای مشاهده نخواهد شد. کافیست به باغ عمودی این سازه غول پیکر نگاه کنید، تا در این مورد با ما هم نظر شوید.

منبع: Architizer.com

 

طرح ساخت مان ساز

برخی از خدمات طرح و ساخت مان ساز عبارتند از : طراحی داخلی، غرفه نمایشگاهی، معماری، هدایای تبلیغاتی، استند فروشگاهی، طراحی صحنه و … بروی لینک ها می توانید کلیک کنید و اطلاعات مورد نظر کسب کنید و از نمونه کارها را دیدن کنید یا می توانید با شماره های 09123830113 ، 02188567329 و 02188567318 تماس بگیرید تا مشاورین ما به بهترین شکل شما را راهنمایی کنند.