17
آگوست

طراحی داخلی دفتر کار در شهر دوبلین

طراحی داخلی دفتر کار در شهر دوبلین

طراحی داخلی دفتر کار: طراحی یک شرکت باید تناسب خاصی، با فعالیت های آن مجموعه داشته باشد. محیطی سرشار از آرامش و پویایی، در کنار افزایش دادن بهره وری کارکنان کمپانی، از خصوصیت های برجسته یک نمونه بی نقص از طراحی داخلی دفتر کار حساب می شود. با مان ساز همراه باشید.

طراحی داخلی دفتر کار در شهر دوبلین

طراحی داخلی دفتر کار در شهر دوبلین

طراحی داخلی یک شرکت اروپایی

دفتر فنی مهندسی ODOS برای دکوراسیون اداری، و طراحی دفتر کار اروپایی شرکت Slack که به نرم افزار ارتباطات داخل سازمانی شهرت دارد، از فضای قرون وسطی شهر دوبلین الهام گرفته است. این شرکت که اصالتاً اهل سانفرانسیسکو است، در سال ۲۰۱۵ شعبه ای در شهر دوبلین افتتاح کرد تا نماینده او در اروپا شود.

مرکز شهر

دفتر جدید این شرکت با مساحت ۲۷۰۰ مترمکعب، در ساختمان one park place واقع در خیابان Hatch در مرکز شهر، واقع شده است. این دفتر فنی مهندسی در طراحی داخلی دفتر کار جدید، از پالت رنگ تیره استفاده کرده است و سبک طراحی پیچیده را برگزیده است.

طراحی داخلی دفتر کار در شهر دوبلین

طراحی داخلی دفتر کار در شهر دوبلین

نظر طراح

یکی از طراحان اصلی پروژه می گوید: « ایده طراحی داخلی ساختمان، از حال و هوای شهر دوبلین گرفته شده است. برعکس خیابان های یکسان و خط کشی شده آمریکا، این شهر انعطاف منحصر به فردی در مسیرهای خود دارد که در قلب این طراحی داخلی قرار گنجانده شده است.

طرحی پویا

راهروی اصلی دفتر کار، به طرزی سرزنده و فعال طراحی شده و فضاهای مشترکی هم برای ساعات استراحت تعبیه گشته است. در طی مسیر علائمی برای مشخص کردن جهت اتاق های جلسه، اتاق های گردهمایی و اتاق کار قرار داده شده که نام همه ی آن ها از خیابان های شهر می آید.

طراحی داخلی دفتر کار در شهر دوبلین

طراحی داخلی دفتر کار در شهر دوبلین

انتخاب رنگ

دفتر فنی مهندسی ODOS برای انتخاب الگوی رنگی فضا، از رنگ های روشن و ابتدایی که معمولا در شرکت های فعال در زمینه تکنولوژی استفاده می شود دوری کرده است. به جای رنگ های روشن، گروه طراح دکوراسیون داخلی به رنگ های حرفه ای و بالغ تر با زمینه چوب روشن و طوسی گرایش داشته است. زمین از چوب بلوط جلا خورده پوشیده شده، و اتاق ها توسط الوارهای تقسیم کننده، ستون های بتنی و پارتیشن میلگردی که محل قرار دادن گلدان ها است از هم مجزا می شوند.

لوگو

برند تجاری شرکت در حد مینیمال حفظ شده است. یک لوگو روی پنل های چوبی، در کنار آسانسور قرار کرفته است و نشان دیگری، با حروف مشکی رنگ پشت بخش پذیرش قرار دارد. به گفته شرکت طراحی داخلی ODOS برجسته بودن حروف نماد تمایل شرکت، به ابعاد هنری به جای رنگ و لوگوهای شرکتی و خشک می باشد. در چند ماه اخیر این دومین شعبه تکمیل شده شرکت نرم افزاری می باشد.
منبع: RetailDesignBlog

تحریریه طرح و ساخت مان ساز