19
آگوست

طراحی داخلی منزل خود را حرفه ای انجام دهید

طراحی داخلی منزل خود را حرفه ای انجام دهید

طراحی داخلی منزل: استعداد حسادت بر انگیز طراحان داخلی باعث می ‌شود تا به راحتی، اتاقی جذاب طراحی کنند و از چیز هایی استفاده کنند که شما هرگز تصورش را هم نمی کنید. آن ‌ها، قطعاً منابع و پیشنهادهای فوق‌ العاده‌ای به مشتری ‌های خود می ‌دهند. اما هر کسی توان پرداخت دستمزد آن ها را ندارد.
در این مقاله مان ساز می خواهیم یاد بگیریم، چگونه به طراحی داخلی منزل مثل یک طراح حرفه ای نگاه کنیم.

طراحی داخلی منزل خود را حرفه ای انجام دهید

طراحی داخلی منزل خود را حرفه ای انجام دهید

راز بزرگ طراحی داخلی

در مورد طراحی داخلی منزل یک راز مهم وجود دارد و آن هم چیزی، جز اهمیت تغییر دیدگاه شما نسبت به این هنر نیست. البته که تماشای شو روم های طراحی، الهام بخش شما خواهد بود ولی این شیوه بیشتر از مفید بودن، زمان شما را هدر می دهد.

مشخص کنید که دنبال انجام چه‌ کاری هستید

هر کسی که دستی در پروژه ‌های طراحی دارد، می‌ داند که پلان اولیه شما به سرعت تغییر می کند. البته مواقعی وجود دارد که پلان اولیه مانند یک حالت ایده ال در پروژه ظاهر می ‌شود اما بیشتر اوقات این ‌گونه نیست.
حتی اگر کار را به طراح داخلی سپرده ‌اید، خوب به فضا بنگرید. آیا بازسازی عمده فضا با بودجه شما سر سازگاری دارد، یا فقط کارهایی را انجام می ‌دهید که ضرورت دارند؟

طراحی داخلی منزل خود را حرفه ای انجام دهید

طراحی داخلی منزل خود را حرفه ای انجام دهید

با دیدی تازه به فضا بنگرید

اکثر ما خیلی از مسائل را ساده می‌گیریم، و از خودمان نمی‌پرسیم که آیا دکوراسیون فضا، دارای حداکثر کارایی و زیبایی است یا خیر. برای مثال، اگر در حال تغییر طرح آشپزخانه هستید، ببینید که از کدام وسایل بیشتر استفاده می‌کنید و کجا باید قرار بگیرند.
حاصل کار طراحان داخلی در نوسازی آشپزخانه، طرحی کاربردی است که نحوه استفاده از آن راحت است. همیشه در نظر بگیرید که از کارایی محیط چه چیزی می خواهید.

حالت و کارایی فضا را در نظر بگیرید

آیا رویای شما خلق یک اتاق نشیمن دنج و گرم برای دورهمی های خانوادگی و دوستانه است؟ پس نیاز دارید که تعداد زیادی صندلی را سازمان‌دهی کنید. آیا شغل شما به‌گونه‌ای است که باید از همکارانتان برای شام در خانه پذیرایی کنید؟ طرح اتاق ناهارخوری را سبک‌سنگین کرده و محیطی رسمی ایجاد نمایید.
بهتر است به تمام نیازها فکر کنید، و ببینید که چگونه  طرح شما، بهترین نتیجه مطلوب را بر جای می گذارد.

به خاطر بیاورید که ۹۰% فرآیند طراحی از الهامات گرفته می شود

اگرچه هیچ مطالعه علمی دال بر صحت این موضوع وجود ندارد اما الهامات در طراحی داخلی منزل، کلید طراحی موفق هستند. لحظاتی خود را در فضای آتی تصور کنید و خلق‌وخوی خود را در آن فضا بسنجید.
شاید دفتر کار شما، نقطه الهام انگیزی برای شما باشد. آیا در فکر یافتن راهی برای خلاصی از دست یک سرویس بهداشتی بزرگ هستید؟ نگاهی به سونا هایی بیندازید که حس آرامش شما را برآورده می‌کنند.

طراحی داخلی منزل خود را حرفه ای انجام دهید

طراحی داخلی منزل خود را حرفه ای انجام دهید

اندازه اتاق را در ذهن خود داشته باشید

ممکن است شما عاشق کاناپه‌ های گرم و راحت باشید. ولی اگر در یک آپارتمان کوچک زندگی می‌کنید، بهتر است که مبلی بخرید که با اندازه خانه شما هماهنگ باشد. برعکس، یک وسیله دکوری کوچک داخل یک اتاق ناهار خوری بزرگ به چشم نمی آید.
طراحان داخلی می‌دانند که چگونه یک وسیله را انتخاب کنند، تا با اندازه اتاق هماهنگ باشد. البته هیچ درست و غلطی وجود ندارد و اگر فکر می‌کنید که یک وسیله با فضای شما هماهنگ است، پس آن را تهیه نمائید.

منبع: Freshome

تحریریه طرح و ساخت مان ساز