07
جولای

طراحی داخلی هتل به کمک ایده های کاربردی

طراحی دکوراسیون هتل 

زمانی که صحبت از طراحی داخلی هتل به میان می آید صد در صد در ذهن هر شنونده ایی ابتدا همان علایق و نیازهایی که خود از هتل مورد اقامتش در نظر دارد بنظر می رسد اما مطمئنا برای یک طراح و معمار چیزی فراتر از این صحبت ها و سلیقه های گوناگون در میان است، طراحی داخلی هتل به کمک ایده های کاربردی باید براساس سلیقه های مختلف، خلاقیت و برطرف کردن نیازهای مخاطبان انجام شود.برای آشنایی بیشتر با مان ساز همراه باشید.

طراحی داخلی هتل

بهترین-هتل

طراحی داخلی از بخش های پیچیده و دشواری تشکیل شده است زیرا هتل ها دارای ریز فضاهای بسیاری هستند از لابی های طولانی تا راهروهای طویل، اتاق ها تا رستوران های لوکس و … گرفته تا دیگر فضاهای کاربردی دیگر که باید به آن توجه بسیاری داشت.بنابراین یک هتل با کاربری های متفاوت پیچیدگی های خاص خود را دارد و ارائه یک طرح داخلی و دکوراسیون جذاب نیاز به دیدن و مشاهده بیشتری دارد.

نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که در طراحی دکوراسیون هتل باید نهایت دقت را داشته باشید زیرا دکوراسیون هتل بخصوص لابی هتل تاثیر بسزایی در جذب مشتری و مسافران دارد.انتخاب دکوراسیونی کاربردی و در عین حال شیک و مدرن یکی از مهمترین کارهای معماران می باشد که در روند بهتر طراحی هتل ها تاثیر زیادی دارد.

هتل

به هر جای این کره ی خاکی سفر کنید هیچ فرقی ندارد بطور حتم بعد از پیاده شدن از هواپیما، قطار یا اتوبوس و ماشین اولین مکانی که شما از آن شهر می بینید و مقصد اولتان می باشد هتل یا جایی برای اقامتتان است.در واقع اولین جایی که از هر شهر یا کشوری در ذهن شما پر رنگ باقی می ماند محل اقامتتان در آن شهر می باشد پس چه بهتر که این خاطره از هر نظر بهترین باشد و خاطرات خوشی را برایمان رقم بزند.

طراحی هتل

طراحی داخلی هتل به کمک ایده های کاربردی

دقیقا وقتی صحبت از هتل و اقامتگاه در میان است ابتدا باید به سلیقه مسافران و مخاطبان آن توجه داشته باشیم سپس به موقعیت قرارگیری هتل و نوع تفریحات و گشت و گذار شهر مورد نظر فکر کنیم و در نهایت هتلی مناسب با همه ی این موارد را طراحی کنیم.حال آنکه با مرور زمان بیشتر هتل ها و اقامتگاه هایی را میبینیم که هیچ یک از استانداردها را رعایت نکرده اند و در نهایت هتلی بی کیفیت را آماده خدمات رسانی به مردم کرده اند.

ویژگی هتل خوب چیست؟

از ویژگی های بسیار حائز اهمیت برای خوب بودن یک هتل مکان قرارگیری آن می باشد، هرچه هتل در فضایی دنج و آرام و با مناظر زیبا قرار داشته باشد مسافران بیشتری را پذیرا می باشد مگر آنکه مقصد سفرها زیارتی باشد در غیر این صورت ترجیح به نزدیکی به اماکن متبرک می باشد، بعد از آن کیفیت خدمات رسانی و امکانات یک هتل است که برای مخاطب مهم است.در حال حاضر هتل هایی که فضایی لوکس تر و زیبا دارند پذیرای مهمانان بیشتری هستند و میزان درآمد آنها از هتل های متوسط و ساده بیشتر است پس به هیچ عنوان نمی توانیم منکر اهمیت بسیار دکوراسیون داخلی هتل ها شویم.

برای طراحی هتل زیبا و لوکس نیاز به مشاوران و معماران حرفه ایی دارید که ما به شما برای هر چه بی نقص تر بودن پروژه طراحیتان، شرکت طرح و ساخت مان ساز را پیشنهاد می کنیم تا با تجربه و خلاقیت طراحان خود شما را در هرچه بی نقص تر بودن هتلتان همراهی کنند.

طراحی هتل به کمک ایده های کاربردی

طراحی داخلی هتل به کمک ایده های کاربردی

شاید وقتی صحبت از ایده های کاربردی یا فضاهای کاربردی به میان می آید اولین نکته ایی که به ذهن مخاطب می رسد این باشد که طراحان هر فضا را براساس کاربرد آن طراحی کرده اند و خوب موضوعی که در اصل فضاهای کاربردی است چیزی فراتر از این موضوع کلیشه ایی و ساده می باشد، طراحی فضای هتل به کمک ایده های کاربردی یعنی هر فضا را باتوجه به کاربردی که دارد با دقت فراوان و نهایت کاربردی که می توان از گوشه به گوشه آن داشت طراحی کرد و نگذاریم کوچکترین قسمت از فضای مورد نظرمون به اصطلاح خاک بخورد و هیچ استفاده ای از آن نشود.

برنامه فیزیکی هتل ( ریز فضاهای هتل )

از آنجایی که هتل ها به عنوان یک فضای اقامتی و توریستی می باشند پس دکوراسیون داخلی و حتی روابط فضایی نیز از اهمیت بسیاری برخوردار است، هرچه در طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی هتل و فضای اقامتی خود بیشتر دقت کنید وسعی کنید براساس نیازهای مخاطبان خود آن را طراحی کنید آینده ایی سرشار از موفقیت در میان رقیبان خود دارید.

برنامه فیزیکی هتل، فضاهای عمومی

فضاهای عمومی هتل ها شامل لابی، فضایی مخصوص مراسمات و فعالیت ها می باشد که فضای لابی از مهمترین و تاثیرگذارترین بخش های ورودی یک هتل به حساب می آید.

لابی

طراحی داخلی هتل به کمک ایده های کاربردی

لابی خود شامل قسمت هایی مانند پذیرش، نگهبانی، عبور و مرور، نشمین، فروشگاه ها و سرویس بهداشتی می باشد.

فضای مخصوص مراسمات و فعالیت ها

این فضا نیز شامل سالن کنفرانس، سالن جشن، پیش ورودی سالن جشن، انبار سمعی و بصری، آپارات، نمایشگاه و … می باشد.

برنامه فیزیکی هتل، فضاهای اداری

فضاهای اداری هتل شامل پذیرش و اطلاعات لابی، مدیر دفتر لابی، تلفن، مرکز حریق، آبدارخانه، صندوق امانات، مدیریت اتاق ها، مدیریت رستوران، مدیر عمومی، حسابداری، رئیس حسابداری، اتاق کامپیوتر و … می باشد.

برنامه فیزیکی هتل، فضاهای خدماتی

بخش فضاهای خدماتی شامل فضاهایی مانند بخش آماده سازی غذا، بارانداز دریافت مواد اولیه و انبار، فضای کارکنان، رخشویخانه و خانه داری، مهندسی و تاسیسات می باشد.

برنامه فیزیکی هتل، فضاهای ورزشی و تفریحی

فضاهای ورزشی و تفریحی نیز شامل استخر شنا، جکوزی، سرویس بهداشتی و سونا، دفتر مدیریت، سرپرست و مراقبت، بوفه و انبار نگهداری وسیله های شنا می باشد.

چند نکته برای داشتن هتل شگفت انگیز با فضاهایی کاربردی

  • لابی ها به شکل فضاهایی پویا و با کاربردهای متعدد طراحی شود
  • طراحی دکوراسیون داخلی اتاق مهمانان
  • طراحی حمام ها و سرویس بهداشتی بصورت مراکز آب درمانی و ماساژ
  • تمرکز و توجه به هنر محلی و مصالح بوم آورد
  • استفاده درست از تکنولوژی و هوشمندسازی محیط هتل
  • رستوران هایی با محیط جذاب و همانند یک جاذبه گردشگری
  • کمرنگ و تا حد امکان محو شدن مرزهای محیط های خارجی و داخلی