10
جولای

طراحی داخلی داروخانه

طراحی دکوراسیون داخلی داروخانه

زمانی که صحبت از طراحی دکوراسیون داخلی داروخانه به میان می آید شاید در لحظه اول نیاز به داشتن طراحی کاربردی و تفکری خاص و خلاقانه در شنونده ایجاد نکند، اما در بطن موضوع طراحی داخلی داروخانه در دنیای مدرن امروزه امری ضروری می باشد.طراحی دکوراسیون داخلی داروخانه از مهمترین عوامل برای جذب و ماندگاری مشتریان و مخاطبان می باشد برای آَشنایی بیشتر با طراحی داخلی داروخانه با مان ساز همراه باشید.

داروخانه (Pharmacy و Drugstore )

بطورکلی داروخانه به فضایی گفته می شود که در آن دارو تهیه و عرضه می شود، داروخانه ها کلا در سه سبک متفاوت Pharmacy و Drugstore و داروخانه طب سنتی مشغول به کار می باشند که هریک از این سه سبک هدف اصلی خود را به تهیه و توزیع دارو در میان مخاطبان خود قرار داده اند.

Pharmacy

Pharmacy به سبکی از داروخانه گفته می شود که در آن تنها دارو تهیه و توزیع می شود.

Drugstore

طراحی داخلی داروخانه

Drugstore به سبکی از داروخانه می گویند که در کنار تهیه و توزیع دارو، محصولات آرایشی، بهداشتی، کمک های اولیه و … نیز به فروش می رسد.

هدف از طراحی Pharmacy و Drugstore

طراحی داخلی داروخانه

در نهایت همانطور که در بالا گفتیم هدف اصلی هر دو سبک تهیه و توزیع دارو، ایجاد فضایی راحت و در دسترس برای بیماران و کاربران دیگر می باشد که بطور حتم برای ارتقا سطح عملکرد کارکنان نیز موثر می باشد.

اما از آنجایی که دنیای مدرن امروزه روزبه روز پیشرفت می کند هر بیننده ایی در لحظه اول به طراحی داخلی داروخانه نگاه می کند و اگر اجباری برای خرید نداشته باشد حدالامکان از داروخانه ایی با فضایی مدرن و زیباتر خرید می کند پس اگر که صاحب داروخانه ایی به سبک قدیمی هستید کافیه با اعتماد به مشاوران با تجربه و حرفه ایی مان ساز فضای داروخانه خود را تغییر دهید.

اهمیت طراحی دکوراسیون داخلی داروخانه

طراحی داخلی داروخانه

طراحی دکوراسیون داخلی داروخانه یکی از فضاهای درمانی مهم می باشد که در زندگی روزمره هرکسی شاید هر روز و شاید یک بار در هفته با آن سربزنند، خرید دارو و لوازم بهداشتی از ضروری ترین مایجتاج زندگی هر شخص می باشد پس با این احتساب فضای درمانی و دکوراسیون داخلی آن بسیار اهمیت دارد.

از آنجایی که فضای داروخانه جایی است که در ارتباط با جان بیماران می باشد از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و از سوی دیگر در تماس مستقیم بیمار یا اطرافیان بیمار که در فشار روحی نامناسبی قرار دارند می باشد با این تفاسیر در طراحی آن برای خدمات رسانی سریع باید بسیار توجه داشت.

باید و نباید های طراحی داخلی داروخانه

رنگ

یکی از اساسی ترین موارد در طراحی داروخانه ها رنگ فضای آن می باشد، در میان تمامی رنگ های مختلف رنگ سفید برای دکوراسیون داروخانه بیشتر رایج می باشد.رنگ سفید به دلیل آرامش و سکوت خاصی که به محیط می دهد و حس تمیزی بیشتری را به مشتریان القا می کند.

دکوراسیون داروخانه با قفسه بندی

طراحی داخلی داروخانه

قفسه بندی داروخانه از مهمترین موارد در دکوراسیون داخلی می باشد، باتوجه به پیش رفت روز به روز صنعت و دنیای مدرن داروخانه ها و با وجود لوازم آرایشی، بهداشتی و … باید از قفسه بندی های متعددی برای جا دادن وسیله ها استفاده کنند.

دکوراسیون داروخانه ام دی اف

هرچه که به دنیای مدرن امروزه نزدیک می شویم شاهد تنوع بیشتر در طرح ها و متریال مختلف در داروخانه ها می باشیم، داروخانه های امروزی و مدرن بیشتر با ام دی اف و چوب می باشند که در رنگ ها و ابعاد مختلفی ساخته می شوند و زیبایی و جذابیت خاص خود را به محیط می دهند.

لابی انتظار

باتوجه به شلوغی روز افزون داروخانه ها و در صف ماندن های طولانی مدت برای تحویل گرفتن دارو وجود یک لابی برای انتظار مشتریان امری ضروری می باشد.

قفسه کالاهای پرفروش

از آنجایی که دسته ایی از کالا ها همیشه پرفروش تر هستند وجود قفسه ایی اختصاصی برای این کالاهای پرفروش ضروری می باشد که به سرعت عمل کارکنان و خدمت رسانی بهتر کمک می کند.

برای آشنایی بیشتر با طراحی داخلی داروخانه مدرن با ما همراه باشید.