30
جولای

طراحی دکوراسیون داخلی دندانپزشکی

طراحی داخلی دندانپزشکی

دکوراسیون دندانپزشکی یکی از موضوعات بسیار مهم در مبحث طراحی در میان متخصصین طراحی دکوراسیون داخلی می باشد، تصور کنید از صبح تا غروب مجبور به تحمل و انتظار برای درست کردن دندان خود هستید، هم اضطراب و هراس از کارهای دندان پزشکی هم انتظار طولانی مدت، طراحی دکوراسیون داخلی دندانپزشکی و برای طراحان و کارفرما سخت تر می کند.برای آشنایی بیشتر با طراحی دکوراسیون داخلی دندانپزشکی با مان ساز همراه باشید.

طراحی داخلی مطب دندانپزشکی از دیگر نکات ضروری می باشد که باید با آن آشنا شوید و سعی کنید در طراحی های خود از آن استفاده کنید.

دلیل اهمیت دکوراسیون داخلی دندانپزشکی چیست؟

طراحی دکوراسیون داخلی دندانپزشکی

همانطور که در ابتدا گفتیم تنها کافیه آخرین باری که به دندانپزشکی رفتید و زمان طولانی و در مطب دندانپزشکی گذراندید را به یاد آورید، زمان انتظار و استرس و اضطراب برای انجام کارهای دندانتان به کنار همین که مدت طولانی در یک فضای نامناسب بنشینید شما را کسل کرده و حوصله سر بر می باشد.به همین دلیل طراحی داخلی دندانپزشکی بسیار اهمیت دارد و شما برای این پروژه هم وقت و هم نهایت دقت خود را باید در طراحی بکار بگیرید، باتوجه به محدودیت های زیاد در طراحی دکوراسیون داخلی از اقدامات اولیه پروژه تا سلیقه کارفرما که امکان بسیار دارد در مسیر طراحی شما تغییراتی ایجاد کند یک معمار باید منعطف و با حوصله باشد تا بتواند از پس این قبیل کارها برآید.

علم رنگ شناسی و طراحی نورپردازی

برای داشتن محیطی زیبا و دلپذیر و طراحی موفق باید در زمینه های رنگ شناسی و طراحی نورپردازی و حتی چیدمان درست وسیله ها و مبلمان باید اطلاعات کافی داشته باشید تا بتوانید فضایی دلگرم و دلچسب تر طراحی کنید.

تاثیرات طراحی داخلی مناسب

یکی از مهمترین تاثیراتی که طراحی دکوراسیون داخلی مناسب این محیط می گذارد این است که جذب بیماران به محیطی مانند دندانپزشکی که کسل کننده است آسان می شود.

طراحی داخلی

جالب است بدانید که کلینیک دندانپزشکی در سه بخش فضای انتظار، دندانپزشکی و خدماتی تقسیم می شود.

فضای انتظار که یک سالن بزرگ و کاربردی می باشد که مراجعین در اولین لحظه ورود خود به آنجا وارد می شوند و بعد از آن به سمت رسپشن کلینیک می رسند، توجه داشته باشید که فضای انتظارتان دید و منظره مناسب رو به بیرون داشته باشد و این فضای مرکزی به درستی طراحی شود تا حوصله سر بر نباشد.

اما به سراغ فضای دندانپزشکی و درمانی مجموعه می رویم که خصوصی ترین بخش هر کلینیک دندانپزشکی می باشد، کابین های مجزا برای این قسمت لازم است که هرکدام از لحاظ بصری به یکدیگر متصل هستند.

فضای خدماتی از دیگر سه بخش باقی مانده کلینیک دندانپزشکی می باشد که در میان بخش سالن انتظار و اتاق های درمانی قرار می گیرد که شامل فضاهایی مانند اتاق استرلیزه، اتاق اشعه، لابراتوار، اتاق کارمندان، جالباسی، دفتر پزشک و سرویس بهداشتی می باشد.

متریال مورد استفاده در دندانپزشکی

متریال های اصلی که شما می توانید در این پروژه استفاده می شود شامل شیشه، آلمینیوم، چوب و در نهایت رنگ سفید است.

شیشه برای رسیدن بیشترین شفافیت و از آلمینیوم برای ساخت کابین های دندانپزشکی استفاده می شود و از چوب نیز به عنوان یکی از متریال های گرم برای کفپوش ها استفاده می شود که کلینیک با این رنگ ها به فضایی آرام و مناسب تبدیل می شود.

صندلی مورد استفاده در دندانپزشکی

صندلی هایی با رنگ های شاد و متنوع در مکان هایی که کسل کننده است برای دادن انرژی بسیار مفید می باشد.

نورپردازی مورد استفاده در دندانپزشکی

برای نورپردازی بهتر در فضای دندانپزشکی باید از ترکیب نورهای سفید و نور زرد استفاده کنید تا نوری همانند نور روز بوجود آید.

برای آشنایی بیشتر با طراحی داخلی مطب دندانپزشکی مدرن و طراحی داخلی کلینیک دندانپزشکی با ما همراه باشید.