22
آگوست

طراحی داخلی سالن های زیبایی

طراحی دکوراسیون داخلی سالن های زیبایی

باتوجه به رشد روز افزون سالن های زیبایی و اهمیت هرچه بیشتر زیبایی مطمئنا توجه و نگاه ها به سوی طراحی دکوراسیون داخلی سالن های زیبایی بیشتر شده است حال شما تصور کنید که بیشترین مخاطبان و حتی 99 درصد استفاده کنندگان از سالن های زیبایی خانم ها هستند که با نکته سنجی و ظرافت نگاه خود به دنبال بهترین ها می گردند، با این حساب توجه به طراحی دکوراسیون داخلی سالن های زیبایی بسیار اهیمت دارد.

برای آشنایی بیشتر با طراحی دکوراسیون داخلی و مشاوره صحیح با مان ساز همراه باشید.

دکوراسیون داخلی سالن های زیبایی

اگر بخواهیم مبحث طراحی دکوراسیون داخلی سالن زیبایی را جز به جز و بیشتر مورد بحث قرار بدهیم به این باور خواهیم رسید که دکوراسیون داخلی جذاب باعث جذب بیشتر مشتری ها می شود و بعد از در نظر گرفتن تمامی موارد حال وقت آن می رسد که شما سبک مورد نظر خود برای طراحی سالن زیباییتان انتخاب کنید.

مطمئنا وقتی وارد یک سالن زیبایی می شوید اولین چیزی که به چشمتان می آید دکوراسیون داخلی آن می باشد حال تصور کنید که با طراحی داخلی مناسب همه امکانات و تجهیزات فراهم باشد در این صورت هرچیزی اصولی انجام شده و اینگونه وضعیت سالن زیبایی نیز بهبود پیدا می کند.
پنج سوالی که باید قبل از شروع پروژه طراحی داخلی از خود بپرسید چیست؟ بهتر است برای داشتن طراحی زیبا و فضاهای جذاب قب شروع به طراحی و برنامه ریزی این پنج سوال را با دقت بخوانید.

سبک های طراحی داخلی سالن زیبایی

این سبک ها شامل سبک مدرن، مینیمالیست، کودکانه، خوشگذران و … می باشد که اولویت اول شما این باشد که بهترین سبک را برای شروع کار خود انتخاب کنید.بطورکلی استفاده از عناصر محیطی متنوع و منسجم با ایده های درست و اصولی برای طراحی داخلی در نهایت محیط کاری شیک و خلاقانه را برای شما فراهم می کند.

از مهمترین ویژگی هایی که در هر سبکی از طراحی های دکوراسیون داخلی باید وجود داشته باشد آرامش و سکوتی مسرت بخش برای مشتریانی که برای انجام خدمات به آنجا می آیند است، از این رو در طراحی داخلی فضاهای آرایشگاه و سالن های زیبایی باید بسیاردقت کرد.

نور در طراحی داخلی سالن های زیبایی

یکی از جذابیت هایی که چشم هربیننده ایی را نوازش می دهد بازی با نور و رنگ های متنوع آن است، انسان بطور ذاتی گرایشش به سوی اشیا و مکان های پر نور جذب می شود و از محیط هایی که تاریک و کم نور هستند گریزان است.با این شرایط استفاده از نور و طیف رنگی جذاب باعث می شود مشتری بیشتری جذب کنید.

1- نور مناسب نوری است که چشم ها را اذیت نکند و باعث خستگی چشم های شما نشود.

2- نورپردازی از تمامی نقاط انجام شود تا ایجاد سایه در حین انجام کار استاد کار نکند.

3- استفاده ترکبیی از نورهای سفید و زرد می تواند در ایجاد نورهای مناسب شما را همراهی کند.

4- نورپردازی در بعضی قسمت ها نیاز به تاکید و تمرکز دارد با این حساب نیاز است در بعضی بخش ها

تاکیدوارانه تر نورپردازی انجام شود تا مطلب مورد نظر به درستی به بیننده القا شود.

دکوراسیون داخلی سالن های زیبایی به دو بخش مجزا مدیریت و ارائه خدمات زیبایی و آرایشی تقسیم می شود، تفکیک این دو بخش از هم و استفاده درست و کاربردی از تمامی نقاط و فضاها طراحی مطلوب و در عین حال مسرت بخشی را برای شما محیا می کند.

رنگ بندی دیوارها

برای پوشش دیوارهای آرایشگاه و سالن زیبایی خود شما مختار هستید هر رنگی که می پسندید را استفاده کنید اما نکته مهم این است که شما صرفا به علاقه خود فکر می کنید؟ چندین نکته برای انتخاب رنگ مناسب برای دیوارها هستند که شامل هماهنگی رنگ دیوارها با تم سالن، رنگی انتخاب شود که بیشترین انعکاس نور را ایجاد کند، تعادل میان رنگ گرم و سرد تا مشتریان نه کسل شوند نه خیلی بی قرار و بی تاب، استفاده از رنگ های روشن و شاد و نیمه گرم می باشد که اگر سعی شود تمامی این نکات رعایت شود قطعا محیطی مناسب برای شروع کار خود دارید.همه آنچه باید در مورد طراحی داخلی بدانید را در این مقاله بخوانید.

وسایل مورد استفاده در سالن های زیبایی چیست؟

1- آیینه از جمله وسیله های ضروری برای سالن های زیبایی می باشد که به تعداد بالا احتیاج است

2- نورپردازی های نقطعه ایی و خطی

3- کمدهایی برای قرارگیری وسیله های خدماتی

4- مبلمانی برای انتظار مشتریان ( مبلمان بادوام و با هزینه مناسب )

5- مبلمان قسمت اداری

6- ویترین هایی برای نمایش محصولات