23
آگوست

طراحی دکوراسیون داخلی مسکونی

طراحی داخلی مسکونی

طراحی داخلی مسکونی همیشه یکی از پرکابردترین و پر بحث ترین مسائل در میان مخاطبان و حتی طراحان بوده و هست، اهمیت طراحی دکوراسیون داخلی منزل مستقیم به روحیه افراد خانواده بازمی گردد از همین رو نیاز است تا با تک تک خواسته ها و نیازهای افراد خانواده آشنایی داشته باشید تا بتوانید طراحی موفق و محیطی شیک و آرام را خلق کنید.

برای آشنایی بیشتر با طراحی دکوراسیون داخلی مسکونی و استفاده از چوب در فضای مسکونی، مشاوره صحیح با مان ساز همراه باشید.

طراحی داخلی مسکونی

از مهمترین بخش های ساخت و ساز منازل مسکونی طراحی داخلی آن می باشد که برای داشتن محیطی زیبا و کاربردی صدها ایده وجود دارد اما انتخاب درست برای داشتن فضاهایی چشم گیر و با ارزش خیلی سخت و زمان بر است.

یکی از مهمترین مزیت های دکوراسیون داخلی منزل افزایش ارزش مادی آن می باشد که در طولانی مدت شما را از بازسازی و انجام تغییرات بازمی دارد، خانه هر شخصی بخشی از خاطرات افراد خانواده می باشد که پس از ساعاتی فعالیت روزانه و کشمکش های هر روزه برای رسیدن به آرامش و تجدید قوا به آن پناه می برند.

صرف نظر از زمانی هایی که همه خانواده کنار هم جمع می شوند محیط های خصوصی خانه از مهمترین مباحث از گذشته تا کنون می باشد پس با آگاهی بر تمامی این موارد سپردن طراحی منازل به دست طراحان بهترین کاری است که برای حفظ آرامش و روحیه خود می توانید انجام دهید.

ریزفضاهای مسکونی

فضاهای مسکونی شامل دو بخش خصوصی و عمومی می باشد که شامل ریز فضاهایی می شود این ریز فضاها عبارتنداز:

1- ورودی و راهروها

2- نشیمن و پذیرایی

3- آشپزخانه

4- غذاخوری ( ناهارخوری )

5-  اتاق خواب ها 

6- کتابخانه

7- اتاق کار

8- سرویس بهداشتی ( حمام و توالت )

9- پارکینگ و انبار

10- تاسیسات و موتورخانه

ورودی

ورودی و راهروها رابطه بین داخل و خارج ساختمان هستند که مهارت در طراحی این بخش خیلی ضروری و مهم است، ورودی هر ساختمانی باید از داخل و خارج هر فضایی قابل تشخیص باشد و کاربر نباید هنگام شناسایی دچار اشتباه شود.از دیگر نکاتی که در طراحی ورودی باید در نظر داشته باشید این است که یک کفشکن و کمدی برای آویزان کردن لباس طراحی کنید و در ادامه دسترسی ورودی خود به دیگر فضاهای منازل را بدرستی در نظر بگیرید تا در ارتباط فضایی دیگر دچار مشکل نشوید.

راهروها

راهروها فضایی برای ارتباط میان دیگر فضاها می باشد که دارای عرض کم و متناسب با طولی دراز می باشند، به یاد داشته باشید که 10 الی 12 درصد از کل مساحت منزل شما را این راهروها تشکیل می دهد.حداقل عرض راهروها از 1 متر و 20 سانتی متر شروع می شود و نهایت تا 1 متر 50 سانتی متر ادامه دارد.نکته ایی که باید در نظر داشته باشید این است که از طراحی راهروهای طولانی پرهیز کنید خسته کننده به نظر می رسد.

نشمین و پذیرایی

نکات کاربردی برای چیدمان و دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن چیست؟ نشیمن و پذیرایی بیشتر خانه ها معمولا یکی می باشد و بستگی به متراژ زمین مورد نظر دارد، اما اگر در حالت ایده آل آن را در نظر بگیریم نشیمن و پذیرایی هر دو از هم جدا هستند و هرکدام به تنهایی فلسفه ایی جدا برای طراحی دارند.از نظر طراحی و برنامه فیزیکی نشیمن شامل فضای نیمه خصوصی و پذیرایی شامل فضایی عمومی می باشد، معمولا فضای پذیرایی به دلیل بخش عمومی بودن و پذیرایی از مهمانان بزرگ تر از دیگر بخش های خانه است و بهترین نور پردازی و گاهی مبلمان برای آن در نظر گرفته می شود.حال شما نکته ایی که باید در طراحی های خود از آن پیروی کنید این است که حتما دید و منظر مناسب با بازشوهایی مناسب در ابعاد درست استفاده کنید.