31
جولای

معماری مدرن الهام بخش گروه معماری زاها حدید

معماری مدرن الهام بخش گروه معماری زاها حدید

معماری مدرن: یکی از برجسته ترین گروه های معماری جهان، که توسط نابغه معماری معاصر زاها حدید تأسیس شد، بار دیگر مرز های هنر معماری را به جلو رانده است. مجمتع Infinitus Plaza تا سه سال دیگر در کشور چین به بهره برداری خواهد رسید. برای اطلاعات تکمیلی همراه مان ساز باشید.

معماری مدرن الهام بخش ساختمان جدید زاها حدید

معماری مدرن الهام بخش ساختمان جدید زاها حدید

اطلاعات کلی

• طراح : گروه طراحی زاها حدید
• موقعیت : گوانگجو ، چین
• مساحت پروژه 167000 مترمربع
• سال اتمام پروژه : 2020 میلادی
• هزینه پروژه : 659 میلیون دلار

معماران زاها حدید از معماری مدرن مجتمع Infinitus Plaza واقع در منطقه جدید Baiyun گوانگژو چین پرده برداری کردند،این مجتمع 167000 متر مربع و شامل دو ساختمان متصل به هم است که در منطقه ای پر رفت و آمد واقع شده است.

الهام گرفتن از نماد بی نهایت در طراحی مجتمع Infinitus Plaza

در طراحی این ساختمان از نماد حلقه بی نهایت (∞) در ریاضیات الهام گرفته شده که این ایده توسط Zaha Hadid قبل از مرگش مطرح شده بود .در معماری مدرن این ساختمان وجود یک سری حلقه بینهایت، موجب افزایش ارتباط بین دو ساختمان شده است.

معماری مدرن الهام بخش ساختمان جدید زاها حدید

معماری مدرن الهام بخش ساختمان جدید زاها حدید

طراحی داخلی

طراحی داخلی این مجتمع شامل بخش های مختلف و خدمات متفاوتی است. از جمله مرکز جدید جهانی تحقیق و توسعه R&D ، مرکز پژوهشی طب چینی و مرکز ارزیابی سلامت، مرکز نمایشگاهی و گالری، که به منظور تشویق تعامل بین کارکنان این مراکز در اطراف چهار دهلیز و حیاط مرکزی قرار دارند. در پشت بام یک مسیر پیاده روی و قدم زدن در بین باغ گیاهان چینی تعبیه شده است. به علاوه فضایی هم برای استراحت کارکنان در نظر گرفته اند.

چشم انداز

ساتوشی اوهاشی، مدیر عامل شرکت زاها حدید در چین می گوید: «زاها حدید طراحی مجتمع Infinitus Plaza گوانگژو را با ترکیب عناصر مختلف اجتماعی توسعه داده است، و این مراسم ادامه میراث طراح مشهور زاها حدید است.»
گروه محصولات بهداشتی LKKHPG از طریق کار و برنامه های خود، یک چشم انداز برای پرورش بهتر سلامت و تندرستی در این مجتمع ایجاد نموده است. بر طبق گفته معماران زاها حدید این چشم انداز، برای ایجاد یک محیط کار جدید و یکی شدن فرهنگ برای گسترش ارتباطات است. طراحی این سازه از طریق اخرین راه حل های فنی، به شهر متصل شده همچنین محیطی لذت بخش ارزیابی می شود.

صرفه حویی در معماری مدرن

این پروژه با بهره گیری از پنجره های عایق، نور طبیعی روز را به حداکثر رسانده است. خلاقیت در معماری مدرن در عین حال باعث کاهش اتلاف انرژی از طریق نما نیز شده است. پوشش نما از پانل های آلومینیوم سوراخ دار ساخته شده، که ساختمان را از گرمای مستقیم خورشید محافظت می نماید. همچنین دارای پوشش هوشمند دیجیتالی است، با سنسور هایی که به ساختمان اجازه انطباق با آب و هوا برای کاهش بیشتر مصرف انرژی را می دهد.

جمع بندی

Infinitus Plaza برای تبدیل شدن به دروازه جدید و منطقه مرکزی کسب و کار گوانگجو برنامه ریزی شده است. این دو ساختمان در حال اجرا بین دو خط مترو گوانگژو، و نزدیک به فرودگاه سابق بایون قرار خواهد گرفت. هزینه ساخت و ساز این پروژه 4.5 میلیارد یوان چین تخمین زده شده، و در بهار سال 2020 افتتاح خواهد شد.
منبع: Archdaily.com

 

طرح ساخت مان ساز

برخی از خدمات طرح و ساخت مان ساز عبارتند از : طراحی داخلی، غرفه نمایشگاهی، معماری، هدایای تبلیغاتی، استند فروشگاهی، طراحی صحنه و … بروی لینک ها می توانید کلیک کنید و اطلاعات مورد نظر کسب کنید و از نمونه کارها را دیدن کنید یا می توانید با شماره های 09123830113 ، 02188567329 و 02188567318 تماس بگیرید تا مشاورین ما به بهترین شکل شما را راهنمایی کنند.