30
آگوست

طراحی داخلی شرکت ساختمانی در شهر مسکو

طراحی داخلی شرکت ساختمانی در شهر مسکو

طراحی داخلی شرکت ساختمانی: درست است که طبق باور و دید اکثر مردم، شرکت های ساختمانی و دفتر آن ها فضایی نامرتب، شلوغ و پر از گرد و خاک می باشد. اما در کشور های توسعه یافته اروپایی، دفتر کار این شرکت ها نیز از طراحی دلنشین و مدرن بهره می برند. در این مقاله به بررسی دفتر یک از شیک ترین کمپانی های ساختمانی می پردازیم. با مان ساز بمانید.

طراحی داخلی شرکت ساختمانی

شرکت ساختمانی در روسیه

شرکت ساختمانی RD که در پایتخت روسیه، یعنی مسکو واقع شده در زمینه عمران و معماری شهری فعالیت می کند. طراحی داخلی شرکت ساختمانی و نیز اجرای آن، توسط گروه معماری IND Office انجام شده است. سه مفهوم اصلی که در این پروژه مورد استفاده قرار گرفته، شامل شهر، آینده و نوآوری است که با توجه به ماهیت فعالیت این شرکت، و همینطور فرهنگ کاری آن معین گردیده است.

طراحی داخلی شرکت ساختمانی

طراحی خط شکن دفتر کار RD

در طراحی داخلی این دفتر با فضایی باز و روشن، که با لکه های رنگی نشان گذاری شده، به وفور استفاده شده است. غالب بودن رنگ سفید در دیوار ها و سقف این شرکت، باور عمومی را نسبت به طراحی داخلی شرکت ساختمانی کمرنگ و کمرنگ تر ساخته است. اما سه مفهوم اصلی طراحی این دفتر، چگونه در این سازه نمود عینی پیدا کرده است؟ در ادامه متن پاسخ این پرسش را خواهیم یافت.

طراحی داخلی شرکت ساختمانی

سه مفهوم اصلی در طراحی داخلی

برای پیاده سازی مفهوم نوین شهر یا CITY، سعی شده از مصالحی در طراحی دفتر کار استفاده شود که بیشتر برای نمای سازه ها مرسوم شمرده می شوند. نظیر پانل های فلزی، بتن و شیشه رنگی که در نمای ساختمان ها بیشتر به چشم می خورند. FUTURE توسط یک طراحی داخلی منظم با خطوط و حجم های گسترده و نیز رنگ های به کار رفته در فضا، نگاه به آینده را نمایندگی می کند.
به عنوان یک نمونه از نوآوری یا INNOVATION که سومین مفهوم در این پروژه است، نورهای گسترده با منبع نامعلوم مثال عینی و مناسبی به حساب می آید.

طراحی داخلی شرکت ساختمانی

طراحی داخلی شرکت ساختمانی

منبع: RetailDesignBlog

تحریریه طرح و ساخت مان ساز