03
سپتامبر

پنج سوالی که باید قبل از شروع پروژه طراحی داخلی از خود بپرسید

پنج سوالی که باید قبل از شروع پروژه طراحی داخلی از خود بپرسید

پروژه طراحی داخلی: درست است که تغییر طراحی داخلی و بازسازی فرآیند بعضاً هیجان انگیزی به نظر می رسد، اما معضلات و چالش های مربوط به خودش را نیز در پی خواهد داشت، به ویژه اگر بدون رعایت اصول و نکات آن قدم در این راه بگذارید. اگر برای شروع پروژه طراحی داخلی منزل خود شک و تردید دارید، یا این که نمی دانید از کجا باید آغاز کنید، در ادامه این مقاله با مان ساز بمانید.

پروژه طراحی داخلی

برای فضای مورد نظر چه کاربردی را در نظر گرفتید؟

شاید در مقالات ما چند بار به این نکته برخورد کرده باشید، اما واقعاً ارزش تکرار چندین باره را دارد. در طراحی داخلی کارآیی و عملکرد به زیبایی شناسی ارجحیت داده می شود. دلیل آن نیز واضح است: اگر اتاق نشیمن شما مطابق با توقعات و سلایق شما کاربرد نداشته باشد، مهم نیست که چقدر شبیه به مجله های دیزاین است، در هر حال شما از آن راضی نخواهید بود.
از خودتان سوال کنید که فضای مذکور، به یک منظور کاربرد دارد یا این که چند کاربری می باشد؟ و این که چه کسانی بیشتر از آن استفاده می کنند؟

پروژه طراحی داخلی

چه چیز هایی را در مورد محیط فعلی دوست دارید؟

قبل از استخدام طراح و شروع رسمی تغییر طراحی داخلی، باید لیستی از ویژگی های دلخواهتان در مورد محیط فعلی تهیه نمایید. با این کار نه تنها دید واقع بینانه تری نسبت به پروژه به دست می آورید، بلکه در تصمیم آسان تر شما نسبت به عناصری که می توانید به طراحی جدید ببرید یاری می رساند.
از خودتان سوال کنید که آیا دوست دارید ترکیب رنگی فعلی را در آینده هم نگه دارید؟ یا این که آیا مبلمان یا تابلویی وجود دارد که مورد علاقه شما باشد؟

پروژه طراحی داخلی

در مورد فضای فعلی چه ویژگی هایی را دوست ندارید؟

با خودتان صادق باشید و به جای این که بگویید هیچ چیز را در مورد طراحی فعلی خانه ام دوست ندارم، به طور مشخص در مورد آن چه مطابق سلیقه شما نیست صحبت کنید. دلیل این عدم علاقه به عنصر یا بخش معینی از منزل شما، بهتر است به گوش طراح داخلی رسانده شود، تا وی با توجه به نقطه نظرات و دیدگاه شما طرح پیشنهادی اش را ارائه دهد.
از خودنان سوال کنید که طراحی داخلی فعلی، نیاز های شما را برآورده می سازد؟ یا این که اگر محدودیت مالی نداشتید، از شر کدام یک از وسایل خلاص می شدید؟

پروژه طراحی داخلی

آیا سبک خاصی در طراحی داخلی را مدنظر دارید؟

خیر خوب برای شما این است که بالاخره بحث نیاز ها به پایان رسیده است. حال باید در مجلات آنلاین و آفلاین خارجی و داخلی بگردید، و ببینید آیا نمونه خاصی از طراحی داخلی و دکوراسیون منزل وجود دارد، که به نظر شما زیبا و چشم گیر باشد؟ در این مرحله بهتر است به دنبال الهام گرفتن، از نمونه های موفق در اقصی نقاط دنیا بروید. اگر سلیقه شما خیلی منحصر به فرد و خاص می باشد، پیشنهاد ما این است که عناصر مورد پسند خود را یادداشت کنید و به طراح داخلی تحویل دهید.
از خودتان سوال کنید آیا اخیراً به خانه ای رفته اید، که طراحی داخلی آن نظرتان را جلب کند؟ یا این که سبک و نمونه خاصی از مجله های اروپایی در خاطرتان مانده است؟

پروژه طراحی داخلی

میزان بودجه شما چقدر است؟

شاید برای شما کمی عجیب باشد که چرا منابع مالی، در این لیست بعد از نکات زیبایی شناسی و تکنیکی قرار گرفته اند. دلیل این موضوع به آن جایی برمی گردد، که برای رسیدن به یک فضای جذاب بیش از یک راه وجود دارد. در حقیقت برای موفقیت یک پروژه طراحی داخلی، خلاقیت در خرج کردن پول از میزان پول هم مهم تر می باشد. در فروشگاه های مختلف قیمت وسایل تزئینی مهم تر را بیابید، و سپس بررسی راهکار های صرفه جویی را در دستور کار خود قرار دهید.
از خودتان سوال کنید که حدکثر توان مالی شما چقدر است؟ و این که آیا این امکان وجود دارد که قبل از شروع، زمانی را به جمع آوری بودجه بیشتر اختصاص دهید یا خیر؟

پروژه طراحی داخلی

از حرفه ای ها بپرسید

بهترین طراحی های داخلی منزل، با انبوهی از آماده سازی آغاز می شوند. نکته اساسی این است، که برای سوال پرسیدن از متخصصان امر تردید به خود راه ندهید. طراحی داخلی هنر و دانش را در کنار هم طلب می کند، پس برای موفقیت در آن حتماً به مشاوره آن هم توسط کارشناسان خبره نیاز خواهید داشت. تیم طراحان مان ساز آماده خدمت رسانی به هم میهنان عزیز در زمینه مشاوره و طراحی و اجرای بازسازی و طراحی منزل می باشد. برای دریافت اطلاعات بیشتر از این صفحه بازدید نمایید.

منبع: Freshome

تحریریه طرح و ساخت مان ساز