03
آوریل

چه طور یک فضای سبز کوچک در خانه ایجاد کنیم؟

چه طور یک فضای سبز کوچک در خانه ایجاد کنیم؟

از ایراداتی که به باغچه ها یا همان فضای سبز کوچک بیرون از خانه ها گرفته می شود، سادگی و شبیه به هم بودن آن ها است. به کار گرفتن کمی خلاقیت در انتخاب و کاشت گیاهان، و کاشت آن ها، باغچه ی شخصی شما را به اندازه ی باغی سرسبز، جذاب و درخشان می سازد. طراحی فضای سبز اگر به شیوه ای اصولی و صحیح صورت پذیرد، هم در روحیه ی اعضای خانواده تأثیر گذار است و هم جلوه ی خاصی را به منزل شما می بخشد.

حیاط سازی منزل باید ساده و متراکم انجام شود

نکته ی اصلی در طراحی باغچه، این است که با ابعاد و فضایی که در اختیار دارید کنار بیایید. وقتی فضای شما تنها 10 متر مربع مساحت دارد، جای دادن 30 گونه ی گیاهی متفاوت هر چند زیبا و رنگارنگ، محوطه باغچه شما را خیلی شلوغ و نامنظم می نماید. در نتیجه بهتر است از 10 تا 15 گونه ی گیاهی کمک بگیرید، تا فضای باغچه تا حد ممکن ساده باقی بماند. از دید متخصصین ما چمن ها به دلیل تراکم بالای خود، گزینه ی مناسبی برای پوشاندن دور تا دور فضای سبز کوچک شما هستند، و برای نشستن پرندگان نیز محل خوبی به شمار می روند.

در انتخاب گل ها زیبایی و عمر آن ها را در نظر بگیرید

برای حیاط کوچک تا متوسط خود که فضای چندانی برای کاشت درخت های تنومند ندارد، گل های چند ساله را در قالب توده هایی بکارید. این نوع شیوه ی کاشت در طراحی حیاط منزل ایرانی، هم به مرتب دیده شده باغچه کمک می کند، و هم به حشرات گرده افشان یاری می دهد تا بهتر مسیر خود را پیدا نمایند. برای ایجاد محیطی رسمی تر بهتر است گیاهان کوتاه را در جلوی باغچه، و انواع بلند تر را در قسمت پشتی آن بکارید. یک مسیر رفت و آمد هم در طول باغچه در نظر بگیرید، تا برای رسیدگی به گیاهان مجبور به پا گذاشتن به روی موجودات زنده نشوید.

برای دریافت مشاوره در زمینه طراحی حیاط خانه های ویلایی و طراحی باغ ویلا، از راه های زیر با کارشناسان مان ساز در ارتباط باشید.

 

طرح ساخت مان ساز

برخی از خدمات طرح و ساخت مان ساز عبارتند از : طراحی داخلی، غرفه نمایشگاهی، معماری، هدایای تبلیغاتی، استند فروشگاهی، طراحی صحنه و … بروی لینک ها می توانید کلیک کنید و اطلاعات مورد نظر کسب کنید و از نمونه کارها را دیدن کنید یا می توانید با شماره های 09123830113 ، 02188567329 و 02188567318 تماس بگیرید تا مشاورین ما به بهترین شکل شما را راهنمایی کنند.