30
آگوست

طراحی کلینیک پزشکی با نور پردازی خاص در قلب لندن

طراحی کلینیک پزشکی با نور پردازی خاص در قلب لندن

طراحی کلینیک پزشکی: برند Fortius یک نام شناخته شده در تمام دنیا، در میان کلینیک های ارتوپدی و مرتفع ساختن مصدومیت های ورزشی است. طراحی کلینیک پزشکی Fortius، و شعبه تازه افتتاح شده آن در شهر لندن، از نورپردازی خاص و چشم نوازی برخوردار است که این فضا را نمونه ای موفق، از طراحی داخلی درمانی می سازد. برای اطلاعات بیشتر در این مورد، با مان ساز بمانید.

طراحی کلینیک پزشکی

بررسی عمومی ساختمان کلینیک

این کلینیک ارتوپدی، ۱۱۱۵ مساحت داشته و طراحی داخلی آن، توسط استدیو طراحی tp bennett صورت گرفته است. نورپردازی این کلینیک اما توسط گروه نورپردازی و لایتینگ Hoare Lea اما با همکاری، و مشارکت نزدیک گروه طراحان داخلی tp bennett به انجام رسیده است. با وجود قرار گرفتن این کلینیک در زیر سطح زمین، تیم معماری داخلی در طراحی فضا، به دنبال استفاده از حداقل نور طبیعی در دسترس رفته است. در طراحی کلینیک پزشکی برای کنترل نور در فضا، از تکنیک هایی چون ساخت محیط روشن و باز، سطوح بازتاب دهنده نور و خطوط صاف در طراحی استفاده شده است.

طراحی کلینیک پزشکی

ورودی اختصاصی و آرامش بخش

بیماران در هنگام ورود به کلینیک پزشکی، از یک ورودی شاخص وارد، و داخل فضای پذیرش می شوند. در این بخش، چراغ های آویز بالای سر منشی و میز پذیرش، به همراه نورپردازی آن طوری طراحی شده است، که حس خوش آمدگویی را به افراد منتقل نماید. در ساخت و طراحی این محیط درمانی، حدکثر تلاش متخصصین و طراحان فراهم آوردن راحتی مناسب برای مردم و بیماران بوده است.
به همین دلیل اتاق انتظار به جای راهرویی تاریک و استرس دهنده، فضایی دلباز است که امید و آرامش را از خود ساطع می کند.

طراحی کلینیک پزشکی

نورپردازی با خطوط منحنی

به کار بردن خطوط منحنی در نورپردازی این کلینیک مدرن، سبک طراحی مدرن را در آن گسترش داده و در عین حال، ارتباط اتاق ها و فضا های مختلف این ساختمان ارتوپدی را بیش از قبل معین ساخته است. همانطور که در ابتدا اشاره کردیم، کار نورپردازی این ساختمان به صورت مشترک بین هر دو کمپانی اجرایی گشته است.

طراحی کلینیک پزشکی

ساخت و طراحی کلینیک درمانی از هر نوع آن، مستلزم رعایت اصولی است که با دانش یک گروه طراحی مجرب محقق می گردد. برای اطلاعات تکمیلی در خصوص طراحی و ساخت کلینیک های درمانی با مدرن ترین سبک های طراحی داخلی، به این صفحه مراجعه کنید.

طراحی کلینیک پزشکی

منبع: RetailDesignBlog

تحریریه طرح و ساخت مان ساز