28
آگوست

طراحی داخلی کافه شیک سون در چین

طراحی داخلی کافه شیک سون در چین

طراحی داخلی کافه: شرکت طراحی دونکی با تغییر طراحی کافی شاپ سون (Seven)، فضایی جدید و مدرن را در شهر چانگژوی چین ساخت، که کارکرد های متنوعی چون کافه، نانوایی و غذا فروشی را دارا می باشد. با خواندن مقالات مختلف در مورد طراحی داخلی کافه، تنوع موقعیت های مکانی کافی شاپ های خاص، نظر همگان را به خود جلب می نماید.
برای نمونه ای دیگر از این هنر طراحی، این بار در پر جمعیت ترین کشور دنیا، با مان ساز بمانید.

طراحی داخلی کافه شیک

طراحی کافه به شکل حرف انگلیسی

شکل کلی فضای داخلی کافی شاپ، حرف L را به مشتری نمایش می دهد. بخش سرو نوشیدنی که قسمت اصلی کافه سون است در یک گوشه، و بخش نانوایی در نقطه مقابل آن واقع شده است. رنگ سفیدی که در سقف بالای کانتر اصلی حضور دارند، تضاد جالبی را با دیوار ها و سقف تمام مشکی بخش سرو نان های فانتزی به وجود می آورد. ارتفاع این سقف ها نیز با یکدیگر متفاوت بوده، تا بتواند تا حدودی تفاوت کاربرد این دو بخش را به مخاطب متذکر شود.

طراحی داخلی کافه شیک

کانتر جذاب و خاص در کافه سون

در ساخت کانتر اصلی و بخش هایی از دیوار ها، از استیل ضد خش مات استفاده شده است. میله های فلزی باریک تری نیز از زمین به درون قاب های استیل کانتر نفوذ نموده اند، تا حس معلق بودن کافه را به افراد بازدید کننده منتقل کنند. این کانتر با وجود این که از دید دیگران سبک به نظر می رسد، اما از استحکام و مقاومت بالایی برخوردار می باشد.

ایجاد فضای کاری بهتر برای باریستا

لوله هایی که به دستگاه های قهوه ساز این کافه متصل هستند، در طراحی داخلی به گونه ای جاسازی شدند که مشخص نباشند. بعضی ها توسط ورقه های استیل آینه ای، و دیگر لوله ها هم در حفره داخلی کانتر قرار گرفته اند. همه این جزئیات و ریزه کاری ها فضایی ساده و زیبا را پدید آورده است، که برای مشتریان دلچسب و برای قهوه ساز ها یا همان باریستا ها کاربردی باشند.

طراحی داخلی کافه شیک

نمای ساختمان کافی شاپ

طراحی داخلی کافه سون در نمای ساختمان خود، از پنجره های متعدد و ورقه های استیل ضد خش به کار برده است. پنجره های این کافی شاپ قابلیت باز شدن به سمت بیرون را داشته، و وقتی باز شوند محلی برای نشستن عابر پیاده به وجود می آورند. تجربه شیرین معاشرت با دوستان و خانواده، با رعایت اصول طراحی داخلی کافه در این فضا محقق گشته است.

طراحی داخلی کافه شیک

منبع: ArchDaily

تحریریه طرح و ساخت مان ساز