29
آگوست

در طراحی داخلی مطب از چه رنگ هایی استفاده کنیم؟

در طراحی داخلی مطب از چه رنگ هایی استفاده کنیم؟

طراحی داخلی مطب: عموماٌ افراد در کلینیک پزشکی یا مطب پزشک، با احساسات مختلفی مثل استرس، اضطراب و ترس روبرو می گردد. این شرایط برای شما که به عنوان یک متخصص، می خواهید بیماران هنگام معاینه آرام باشند، اصلاً ایده آل شناخته نمی شود. با یکی از محرک های اساسی در روانشناسی جهت ایجاد آرامش بیشتر در فضا یعنی رنگ ها، به ویژه برای اماکن درمانی آشنا خواهیم شد. با مان ساز بمانید.

طراحی داخلی مطب

مآموریت اصلی؛ پرهیز از ایجاد تشویش در فضا

شاید بتوانید خیلی راحت رنگ یا ترکیب رنگی دلخواه خود را انتخاب کنید، اما این فرآیند گزینش نباید بدون تفکر صحیح نسبت به اصول روانشناسی صورت پذیرد.از یاد نبرید که رنگ های مختلف، تاثیرات متمایزی هم بر فضا های داخلی و در این مورد، طراحی داخلی مطب یا کلینیک می گذارند. به همین دلیل است که انتخاب رنگ آمیزی مطب، اولین و مهم ترین هدف شما در این مسیر ارزیابی می شود.

طراحی داخلی مطب

رنگ های ممنوعه در طراحی داخلی مطب

قرمز: این رنگ با هیجان و انرژی که با خود می آورد اولین رنگی است، که باید از انتخاب آن پرهیز نمایید.
مشکی: بعضاً سایه های مشکی جذابیت زیادی به محیط می بخشند، اما حقیقت امر در مورد مشکی این است که رنگی فاقد هویت شمرده می شود.
زرد. این رنگ هم مانند قرمز، نماد انرژی است. با اینکه می تواند باعث شادابی شود، اما در طراحی داخلی مطب مقدار زیاد آن تنش ایجاد می کند. در صورت نیاز، باید به صورت متعادل یا به عنوان رنگ تزئینی استفاده شود.

طراحی داخلی مطب

رنگ های توصیه شده در طراحی مطب

بژ: رنگ های خنثی مانند بژ وقتی با دیگر رنگ های آرامش بخش ترکیب می شوند، اتمسفری خوشایند را ایجاد می کنند.
قهوه ای: این رنگ نیز یک متمم عالی، برای رنگ های روشن تر شمرده می شود. با این ترکیب بندی، ظاهری مدرن که مورد پسند همگان است ایجاد می کند.
آبی: ویژگی شاخص این رنگ، آرامش بخش بودن آن می باشد. به همین دلیل هم توسط خیلی از کلینیک های مدرن دنیا، مورد استفاده قرار می گیرد.

طراحی داخلی مطب

البته این نکته را هم فراموش نکنید که فرآیند انتخاب رنگ، به همین نکات محدود نشده و خلاقیت بسیار بیشتری را می طلبد. شرکت طرح و ساخت مان ساز با چندین پروژه موفق در زمینه مطب ها و مراکز درمانی، آماده ارائه مشاوره در طراحی و اجرا به هم میهنان عزیز می باشد. برای دریافت اطلاعات تکمیلی به این صفحه مراجعه نمایید.

تحریریه طرح و ساخت مان ساز