02
ژوئن

مراحل طراحی غرفه نمایشگاهی و چگونگی سفارش؟

مراحل طراحی غرفه نمایشگاهی

در این نوشته شرکت طرح و ساخت مان ساز مراحل طراحی و ساخت یک غرفه نمایشگاهی را توضیح داده و بررسی می نماید عوامل موثر در حضور در نمایشگاه کدامند و چگونه میتوانیم غرفه سازی بهتری داشته باشیم. برای آشنایی با مراحل طراحی غرفه نمایشگاهی با ما همراه باشید.

مرحله 1: نیاز خود را مشخص کنید

بررسی این مورد که شما به چه دلیلی در نمایشگاه قرار است شرکت نمایید، چه محصول یا خدماتی را می خواهید ارائه دهید، آیا از محصول یا خدمات جدیدی قرار است رو نمایی کنید و سایر مواردی از این قبیل بسیار به شما کمک می نماید که بتوانید نیازهای خود را از غرفه سازی در نمایشگاه استخراج و یادداشت نمایید. دانستن تمامی این موارد هنگام سفارش غرفه و یا انتخاب غرفه ساز تاثیرات مهمی خواهد داشت.

مرحله 2: جانمایی مناسب در فضای نمایشگاهی و عقد قرارداد با مجری نمایشگاه

انتخاب سالن برای شرکت کننده از مهمترین عوامل است. ترجیجا سالن هایی که به درب های اصلی نمایشگاه نزدیک تر می باشند، اولویت بالاتری برای انتخاب دارند. سالن ها منتخب نمایشگاه عبارتند از سالن 8-9، سالن 7، سالن میلاد، سالن خلیج فارس و سالن 38. عموما اکثر بازدیدکنندگان نمایشگاه از این سالن ها بازدید می نمایند. اما در کل بازدید از فضای نمایشگاه در دوره های قبل برآورد بهتری را در اختیار مشارکت کننده قرار می دهد.

مرحله 3: انتخاب غرفه ساز

پس از دریافت پلان نمایشگاهی از مجری، با مراجعه به لیست پیمانکاران مجاز و بازدید از وب سایت و نمونه کار آنان می توانید، خلاقیت، سلیقه و کیفیت اجرایی غرفه سازان را بسنجید. عموما غرفه سازان از یک فرم طراحی غرفه نمایشگاهی استفاده می کنند که با استفاده از آن می توانید نیازهای عملکردی خود را با غرفه ساز در میان بگذارید.

مرحله 4 : انتخاب طرح

طراحی سه بعدی غرفه با توجه به فرم هایی که در آن نیاز عملکردی خود را مشخص نموده اید توسط غرفه ساز آماده می شود. در طی مراحل مختلف مذاکره این طرح ها پخته تر می شود و به آنچه در ذهن شماست نزدیک تر خواهد شد.

مرحله 5: تایید طرح غرفه وعقد قرارداد غرفه سازی

پس از تایید طرح قراردادی مابین مشارکت کننده و غرفه ساز بسته خواهد شد که حدود و وظایف طرفین را مشخص می نماید.

مرحله 6: دریافت مجوز غرفه سازی

دریافت مجوز، عموما از وظایف شرکت غرفه سازی است. ولی مشارکت کننده نیازمند آن است که قبل از آنکه غرفه ساز اقدام به دریافت مجوز نماید، مدارک خود را کاملا در اختیار ستاد برگزاری نمایشگاه (مجری) قرار دهد و فرم های مجوز غرفه سازی را مهر و امضا کند.

مرحله 7: پیگیری ساخت و تحویل غرفه

مطابق قرارداد زمان خاصی جهت تحویل غرفه در نظر گرفته می شود که می بایست در آن زمان نماینده تام الاختیار در محل غرفه نمایشگاهی حضور داشته باشد و غرفه را جهت استفاده در طول دوره نمایشگاهی تحویل بگیرد.

مرحله 8: جمع آوری غرفه

پس از پایان نمایشگاه و روز بعد از آن هنگام جمع آوری غرفه می باشد وساعت باز شدن درب سالن ها در پایان آخرین روز نمایشگاه از طریق بلندگو اعلام می شود بهتر است که از عوامل مشارکت کننده قبل از ساعت اعلامی در جلوی درب سالن حضور داشته باشند تا نسبت به خروج کالا ها و اقلام غرفه خود اقدام نمایند. معمولا برای اینکه اختلالی حین جمع آوری غرفه بوجود نیاید می باید مشارکت کننده تسویه حساب کامل با مجری نمایشگاه انجام داده باشد.

 

طرح ساخت مان ساز

برخی از خدمات طرح و ساخت مان ساز عبارتند از : طراحی داخلی، غرفه نمایشگاهی، معماری، هدایای تبلیغاتی، استند فروشگاهی، طراحی صحنه و … بروی لینک ها می توانید کلیک کنید و اطلاعات مورد نظر کسب کنید و از نمونه کارها را دیدن کنید یا می توانید با شماره های 09123830113 ، 02188567329 و 02188567318 تماس بگیرید تا مشاورین ما به بهترین شکل شما را راهنمایی کنند.