25
ژوئن

چگونه می توانید یک طراح غرفه نمایشگاهی حرفه ای باشید؟

طراح غرفه نمایشگاهی حرفه ای

طراح غرفه نمایشگاهی شخصی است که خواسته های مشارکت کننده نمایشگاه و نیازهای او را سنجیده و براساس آن ها اقدام به برنامه ریزی فیزیکی و زیبایی شناسی جهت حضور مشارکت کننده در نمایشگاه می نماید. یک طراح حرفه ای فضاهای نمایشگاهی باید ویژگی ها و معیارهایی را در خود داشته باشد تا بتواند تماما پاسخگوی مشتریان خود باشد. طرح و ساخت مان ساز در این مورد توضیح می دهد.

درک نیاز مشتری توسط طراح غرفه نمایشگاهی

بهترین روش ساخت غرفه نمایشگاهی شناخت کامل سلیقه و نیازهای یک مشارکت کننده جهت حضور در فضای نمایشگاهی است.
نکات مهمی که یک طراح موفق نمایشگاهی قبل از ایده پردازی و طراحی لازم است که بداند به شرح ذیل می باشد:

  • مشارکت کننده جهت شرکت در نمایشگاه بر چه محصول یا خدماتی تکیه دارد؟

به زبان دیگر می توان گفت هر شرکتی جهت حضور در نمایشگاه ایده هایی در ذهن دارد، ارائه محصول یا خدماتی تازه، تجدید ارتباط با مشتریان سابق، کسب فرصت آشنایی با مشتریان تازه و … دانستن این نکته کمک بسزایی به طراح غرفه نمایشگاهی می نماید.

  • سابقه حضور مشارکت کننده در نمایشگاه ها به چه صورت است؟

آیا مشارکت کننده برای اولین بار است که در نمایشگاه ها شرکت می نماید؟ تجربیات قبلی حضور در نمایشگاه ها برای مشارکت کننده به چه صورت است، نکات منفی و مثبت آن را دریابید.

  • بودجه حضور در نمایشگاه برای مشارکت کننده به چه میزان است؟

در تمامی کارها در نهایت بودجه حرف اول و آخر را می زند. شناخت میزان بودجه کارفرما میانبری برای ارائه پیشنهادات مناسب طراحی تلقی می گردد.

جلب رضایت کارفرما

هر مشارکت کننده طبیعتا هزینه های زیادی را برای شرکت در نمایشگاه متحمل می گردد بنابراین کمترین انتظار مشارکت کننده حضور موفق در نمایشگاه و جلب مشتری و افزایش فروش می باشد. بایستی به نیازها و اهداف مشارکت کننده توجه نمایید.

مشکلات را به عامل موفقیت خود تبدیل نمایید.

همه ما در هنگام طراحی با درخواست هایی مواجه می شویم که در ظاهر برای آن راه حلی وجود ندارد. عامل تمایز یک طراح موفق نمایشگاهی با یک طراح معمولی در آن است که با خلاقیت و نکته سنجی و انتخاب صحیح در طراحی می تواند مشکلات را حل نماید و راه کارهای خلاقانه ارائه دهد.

خلاق باشید

خلاقیت یک امر اکتسابی است و با تجربه رابطه مستقیم دارد. هر چه دامنه سواد بصری و واژگان طراحی شما قوی تر باشد راه حلی های بهتری را می توانید به کارفرمای خود ارائه دهید. بدین منظور می توانید طرح های برتر را جستجو و در داخل کامپیوتر و یا دفترچه شخصی خود ثبت نمایید. از نمایشگاه های مختلف بازدید کنید و نمونه کار همکاران خود را بررسی کنید. با سلیقه مشتریان هر صنف آشنا شوید. پیشینه تفکر و سلیقه مشتری خود را ارزیابی نمایید. تمامی این موارد در کنار هم باعث می شود تا طرح مطلوبی ارائه دهید.

 

طرح ساخت مان ساز

برخی از خدمات طرح و ساخت مان ساز عبارتند از : طراحی داخلی، غرفه نمایشگاهی، معماری، هدایای تبلیغاتی، استند فروشگاهی، طراحی صحنه و … بروی لینک ها می توانید کلیک کنید و اطلاعات مورد نظر کسب کنید و از نمونه کارها را دیدن کنید یا می توانید با شماره های 09123830113 ، 02188567329 و 02188567318 تماس بگیرید تا مشاورین ما به بهترین شکل شما را راهنمایی کنند.